Betlémské světlo v Chocni

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Lidé si jej mohou převzít od soboty 18. prosince, kdy ho budou skauti rozvážet do všech koutů ČR. Skauti tak chtějí nabídnout něco, co ostatní potěší a mohou to předat dalším lidem.

 

V Chocni si můžete Betlémské světlo vyzvednout 23.12.2010 v podvečer na náměstí.

 

Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství. Plamen k nám tradičně putuje z Betléma, ve Vídni ho rakouští skauti předají 11. prosince skautským delegacím z celé Evropy – za Čechy ho přebírají skauti z Brna. V pátek 17. prosince světlo v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha převezme arcibiskup Dominik Duka a další významné osobnosti. Den na to – v sobotu 18. prosince – skauti Betlémské světlo rozváží prostřednictvím vlaků po celé republice, aby se dostalo do co nejvíce domácností.

www.betlemskesvetlo.cz

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.