Den v krojích

den v krojichV neděli 24.4.2011 se již tradičně při příležitosti svátku patrona skautů uzkuteční Den v krojích. Běž v kroji do obchodu, vyraž na výlet… Prostě ho celý den používej místo běžného oblečení.

Proč se v ten den obléci do kroje? Je to možnost potkat se a poznat nové skauty i jiné lidi. Kolik lidí denně potkáš? Kolik z nich jsou skauti? A jak si veřejnost představuje skauty?… Přece tak jako právě tebe!

Hlavní motto: Skauting je krásný a dobrovolný. Skautky i skauti jsou v kroji krásní, ale nosit jej je dobrovolné 🙂

A jak den v krojích začal? Před několika lety si pár lidí z Olomouce řeklo, že by bylo docela fajn vyrazit v kroji do města. Jen tak, aby ostatní koukali. Jen tak, aby se vůbec zjistilo, kolik nás tu je. Malí, velcí, starší, mladší se potkali poprvé. A bylo to fajn. A tak se chtěli s tím zážitkem podělit s ostatními a zkusili oslovit co nejvíce skautů. To je celá záhada.

zdroj: http://skaut-holice.webnode.cz/