Kletba Pacalu- Tábor 2011

Letošní skautský tábor pod stolovou horou Ostaš ze zápisků účastníků. Družiny se snažili prozkoumávat ztracené město a nacházet zapomenuté mayské artefakty.

 

 

 

4. táborový den

Ráno jsme měli krátkou rozcvičku, kterou vedla Jíťa. Po snídani byl nástup, vlajkovou četu měl Zizin a Majda. první zaměstnání bylo SKa- tanec se sekyrami a pilami. Po rajčeti ke svačině jsme měli druhé zaměstnání- Dobrá znamení, kde nám Zoro pověděl příběh o dvou kamarádech, kteří zachránili loď. Poté jsme měli vymýšlet dráhu na Finskou stezku. Po vymyšlení Finské stezky jsme se šli naobědvat. K obědu bylo uzené maso s bramborovou kaší. Pak nastal polední klid, jelikož na sluníčku bylo 40°C, tak se všichni skauti a též skautky těšili na první odpolední program- pobřežní hlídka. Když skončil polední klid, tak jsme si sbalili věci na koupání a šli k řece. Voda byla poměrně studená, ale velmi osvěžující a to bylo v tom teple příjemné. Kluci postavili hráz a ta se jim povedla, potom tam pouštěli dřevěnou loďku. Někteří se snažili házet žabky a to bylo moc vtipné. No a potom jsme se odebrali z vody, protože jsme museli a pak jsme šli do tábora. K přesnídávce jsme měli dvě koblihy. Po přesnídávce bylo druhé odpolední zaměstnání CTH. Jen co se skauti a skautky najedli, přemístili se do tee-pee. Tam nás čekalo sestavení letadla z 30. let do patnácti minut. Poté nás pilot musel vést- my měli zavázané oči- skrz dráhu. Nejdříve bylo prolézání zároveň s kotoulem dopředu a šlapání do kruhů. Pak bylo přelézání a podlézání laviček a pavoučí sítě. Nakonec hod míčkem do kbelíku a hod letadla do dálky. K večeři byla krupicová kaše s kakaem, cukrem, skořicí a rozpuštěným máslem. Potom jsme se odebrali do hangáru, kde nám Tara a Oňďa vyprávěli příběhy o Máých.

 

8. táborový den

V noci z pátka na sobotu nás vedoucí vzbudili. Odvedli nás do lesa na noční hru- Prachárnu. Plížit se a běhat po temném lese a hledat pyramidu z ešusů, je velmi náročné, zvlášť když nic nevidíte. Naštěstí se však Zizinovi podařilo ešusy skopnout, takže jsme vyhráli nad vedoucími i rovery. Ráno jsme ospale vylezli ze spacáků a po krátké rozcvičce následovala snídaně (houska se sýrem) a nástup. První dopolední program byl zasvěcen dodělávání nováčkovských zkoušek a skautských cest. Po svačině (mrkev) jsme šli hrát CTH. Při této etapě jsme hledali lék proti nemoci, která vypukla. Lék byl však v jiné osadě a museli jsme ho přinést. Vyhrála červená, poté modrá a nakonec žlutá. Po poledním klidu, který jsme buď prospali, nebo propsali, jsme se šli vykoupat k jezu. Kanonáda z PET lahví, povolení k hození do vody na ruku, prostě blázinec. Poté jsme vyrazili zpět k táboru a zastavili jsme se na nedaleké louce, kde jsme si zahráli hru na sochy. Poté když jsme se konečně dostali do tábora a spapali svačinku (puding), přišel na řadu mayský fotbal. 
Hra, která je velmi podobná lakrossu. Uřícení a uběhaní jsme zhltli večeři (buřtík) a skauti a skautky, kteří budou zítra slibovat, se odebrali na vigilii. Ostatní jsme šli do hangáru a hráli jsme hru o ČR. Za každé město, kde jsme uhádli otázku, jsme dostali počet obyvatel toho města. Modrá měla 2.6 mil obyv. a červená + žlutá 1.75 mil. obyv. Poté jsme si šli vyčistit zuby a spát.

 

z táborových zápisků vypsal Zoro