Hudební zážitek Afrikafest 2011

Začalo září, vypukla jedna z největších skautských akcí v Chocni, Afrikafest 2011. Pošesté pro Etiopii, pro sbírku Postavme školu v Africe a opět s nadšenou podporou návštěvníků.

Na nočním nádvoří choceňského zámku se vystřídaly celkem čtyři kapely. Otevírala místní rocková kapela Grangers, poté následovaly oceněné a fenomenální Květy s nezaměnitelným zvukem houslí a experimentu. Pro velkou část návštěvníků potom hlavní částí večera byl hudební zážitek s Michalem Hrůzou a kapelou Hrůzy. Rychlé tempo festivalu uzavírali hudebníci z kapely Cate, složené z původního uskupení Mixed Pickles, kteří se postarali o našlápnutý kytarový dojezd festivalu.

Festival, tradičně otevírající choceňské babí léto, ani letos nezklamalo počasí a návštěvníci, kterých se přišlo bavit okolo 400 platících! Celková peněžní suma bude sečtena v nejbližších dnech, ale už teď můžeme poděkovat všem, kteří přispěli a dvojnásobně těm, kteří se rozhodli koupit si některý ze suvenýrů festivalu, například letošní originální edici cihliček pro Afriku.

Akci pořádalo už pošesté skautské středisko „Skály“ Choceň. Pro organizaci festivalu bylo zapotřebí na třicet dobrovolníků, kteří se starali o celý průběh festivalu, občerstvení, zabezpečení a technickou podporu hudební jízdy. Hudební produkci festivalu zajišťoval Vojta Sedláček. Festivalem to ovšem nekončí, peníze vybrané do sbírky budou využity pro stavbu další školy v jedné z nejchudších oblastí Etiopie. Děkujeme, že jste pomohli naplnit další africký sen.

text a foto: Zoro