Afrikafest 2013

Letos již poosmé jsme v Chocni uspořádali pro veřejnost zajímavou a společensky důležitou sbírkovou akci – Afrikafest 2013. Opět pro sbírku „Postavme školu v Africe“ a i přes nepřízeň počasí s neuvěřitelným nadšením návštěvníků.

Jako již každoročně, tak také letos byl v zámeckém parku připraven bohatý program pro menší i větší děti. Africké odpoledne se těší velké oblibě a i letos si zde děti mohly mnoho věcí vyzkoušet, vytvořit či si jen zasoutěžit v pěkně připravených disciplínách: určování afrických zvířat, lukostřelba, výroba vlastní tašky s originálním potiskem, africké korálkování vlasů, lanové lávky, krmení černouška, africké domečky, malování a mnoho dalšího. Během celého odpoledne mohl každý přispět do zapečetěných kasiček, což ve velké míře využilo mnoho zúčastněných a na oplátku jim byly předány propagační předměty sbírky a informační letáky.


Na nočním nádvoří choceňského zámku se vystřídaly celkem čtyři kapely. Hudební večer začínala českotřebovská kapela Citizen37, poté následovali velmi energičtí Doctor Victor z Prahy. Druhou polovinu večera otevřela kapela Pub Animals, která přilákala pod podium velkou část návštěvníků hudebního programu. Na závěr večera si přišli na své i vyznavači tvrdšího hudebního žánru a fanoušci kapely Nirvana, jejichž průřez tvorbou přiblížila orlickoústecká kapela In The Name Of Cobain.

Letošní Afrikafest proběhl v deštivém počasí, ale o to více si vážíme všech lidí, kteří přišli svým vstupným podpořit sbírkovou akci a náležitě si užít velmi pestře připravený program. Díky skvělé atmosféře a také částce, která se letos vybrala (10.098,-Kč), stojí za to v této již tradiční choceňské akci pokračovat i v letech dalších.


Akci pořádalo už poosmé skautské středisko „Skály“ Choceň. Pro organizaci festivalu bylo zapotřebí přes třicet dobrovolníků, kteří se starali o celý průběh festivalu, občerstvení, zabezpečení a technickou podporu hudební jízdy. Hudební produkci festivalu zajišťoval Vojta Sedláček. Festivalem to ovšem nekončí, peníze vybrané do sbírky budou využity pro stavbu další školy v jedné z nejchudších oblastí Etiopie. Děkujeme!

Obrovské poděkování patří: Město Choceň, ECOS Choceň s.r.o., Ekometal-E spol. s r.o., ELBA s.r.o., Chlazení Choceň s.r.o., Elektromontáže Novák s.r.o., Kovozal s.r.o. Zvláštní poděkování patří Vojtovi Sedláčkovi.

Jiří Kutlvašr – vedoucí skautského střediska

Tento záznam byl publikován v Články . Uložit odkaz do záložek.