Afrikafest 2014 – podeváté a opět se skvělou atmosférou!

Africké odpoledne a večerní hudební Afrikafest již tradičně podpořily sbírku „Postavme školu v Africe“, kterou choceňské skautské středisko pořádá pro společnost Člověk v tísni.

Přípravy Afrického odpoledne v zámeckém parku se letos zdály takřka zbytečné vzhledem k počasí, které vládlo choceňskému nebi. Celý velký kolektiv lidí, který se podílel na přípravách soutěžních disciplín, prezentaci jednotlivých oddílů či zajištění workshopů, s napětím sledoval oblohu a čekal, zda přestane ten protivný déšť. A necelou hodinu před začátkem se tak skutečně stalo! Začaly rychlé přípravy, aby se vše do 15. hodiny stihlo. Ještě více než přízeň počasí nás však mile překvapil zájem rodičů a jejich dětí, kteří přišli a mohli si tak mnoho věcí vytvořit, vyzkoušet nebo si jen tak zasoutěžit. Mnoho lidí též přispělo do zapečetěné kasičky a odneslo si různé propagační předměty sbírky a informační letáčky.

Nádvoří choceňského zámku začala chvíli po půl sedmé zahřívat mladá kapela W.X.P., která svým osobitým stylem zaujala stále přicházející návštěvníky večerního hudebního programu. Poté začaly přípravy podia pro uskupení, které zde v rámci posledních osmi Afrikafestů ještě nebylo – big band Factorial Orchestra. Přes dvacet jejich členů se vměstnalo na jinak vcelku velké podium a spustili hudební lavinu známých i méně známých skladeb, které mají skvěle přepracované a doprovázené zpěvem dvou nadaných zpěvaček. Big band sklidil ovace slušně zaplněného nádvoří zámku a postaral se o pěkné zpestření celého programu. Poté následovala kapela Doctor Victor z Prahy, která rozhýbala téměř celou část publika a jejich vystoupení překonalo i to loňské. Ale to už se blížil vrchol večera a s ním i vystoupení již legendární skupiny Blue Effect s Radimem Hladíkem. Zaplněné nádvoří zámku si vyslechlo jak klasické hity, tak i méně známé skladby, které byly zcela profesionálně odehrané, a celý koncert byl velkým zážitkem.

Organizaci festivalu zajišťujeme vlastními silami a jsme rádi za vaši podporu. Hudební produkci festivalu zajišťoval Vojta Sedláček. Peníze vybrané do sbírky budou i letos využity pro stavbu další školy v Etiopii. Letos se podařilo vybrat neuvěřitelných 28.802,-Kč.

Děkujeme!

Obrovské poděkování patří Městu Choceň a podporovateli Ladislavu Valtrovi, Pardubickému
kraji, ZUŠ Choceň a dále společnostem ECOS Choceň s.r.o., Ekometal-E spol. s r.o., ELBAS s.r.o., Composite Components a.s., Chlazení Choceň s.r.o., Elektromontáže Novák s.r.o., Kovozal s.r.o. Zvláštní poděkování patří Vojtovi Sedláčkovi.

Jiří Kutlvašr – vedoucí skautského střediska

Tento záznam byl publikován v Články . Uložit odkaz do záložek.