Oheň svatého Jiří 2016

Jak jsme oslavili svátek sv. Jiří

Každý rok v pátek před 24. dubnem slaví naše středisko Skály Choceň svátek svatého Jiří. Při slavnostním ohni si připomeneme, jakým člověkem náš skautský patron byl a jak zní legenda o něm. Celé odpoledne se ale neskládá pouze z poučných faktů. Každý oddíl si vždy připraví pro ostatní program – scénku, hru, písničku,.. u kterého se potom společně pobavíme. Letošní scénka skautek s názvem „Sherlock George aneb případ ztracených dětí“ nám ukázala, jak statečný detektiv vysvobodil děti od zlé příšery. Díky skautům jsme se přiučili něco ze středověké medicíny. Světlušky předvedly své výtvarné dovednosti a vytvořily animaci k písni Banány; vlčatům se již tradičně povedlo vtipně zdramatizovat píseň – letos to byla zvířecí Amnestie od Karla Plíhala.

Na závěr jsme si opekli špekáčky a zazpívali několik oblíbených písní v doprovodu kytary, čímž jsme zakončili slavnostní společné setkání.

 

Další fotky od Markétky Málkové.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.