Afrika fest 2017 – shrnutí

Letos již podvanácté jsme v Chocni uspořádali pro veřejnost zajímavou a společensky důležitou sbírkovou akci – Afrika fest 2017. Opět pro sbírku „Postavme školu v Africe“.

Letos 1. září byl v zámeckém parku připraven bohatý program pro menší i větší děti. Africké odpoledne se těší velké oblibě a i letos, přes nepřízeň počasí si zde děti mohly mnoho věcí vyzkoušet, vytvořit, či si jen zasoutěžit v připravených disciplínách: výroba afrického náhrdelníku, tepání do kůže, výroba papírového hada, lukostřelba, lanové aktivity, krmení černouška, tiskání na mapu Afriky a mnoho dalšího. Během celého odpoledne mohl každý přispět do zapečetěné kasičky, což ve velké míře využilo mnoho zúčastněných. Účastníci afrického odpoledne si také mohli zakoupit za drobný peníz sladkosti, které pekly naše světlušky a skautky.

Na nočním nádvoří choceňského zámku se vystřídaly celkem čtyři kapely. Hudební večer začínala choceňská kapela Matchbox CF, poté následoval Jiří Schmitzer. Druhou polovinu večera otevřela kapela Cocaine Party a závěrečnou tečkou byla skupina The Complication.

Výtěžek z akce 5 901 Kč byl odeslán organizaci Člověk v tísni, se kterou spolupracujeme již  12 let. Za podporu děkujeme těmto sponzorům, bez kterých by nebylo možné tuto akci uspořádat: Město Choceň, Versino CZ, s.r.o., Kubový s.r.o., PŮHY. CZ, Ekometal-E, spol. s r.o. Vysoké Mýto, ECOS Choceň s.r.o., Elektromontáže-Novák s.r.o., Chlazení – Montáže Choceň s.r.o. Zvláštní poděkování patří Vojtovi Sedláčkovi, který zajišťoval hudební produkci festivalu, ZUŠ Choceň, která poskytla prostory pro konání akce a Technickým službám za materiální výpomoc.

Vlastimil Němec – vedoucí skautského střediska

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.