Snow Film Fest 2017

Zveme Vás na choceňské promítání v rámci festivalu Snow Film Fest ve skautské klubovně.

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích během října až prosince zavítá do všech českých i slovenských regionů. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. V programu je 7 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

 

Program:

18:30 – začátek festivalu

18:45 – Obyčajní chlapci
19:15 – Pohádka Johna Shockleeho
19:25 – Výstup na Link Sar
20:00 – Dog power

20:25 – přestávka

20:40 – Ven(ca)
21:15 – Ski for freedom
21:25 – Pocit viny

22:15 – konec festivalu

Vstup:

40 Kč

A o čem jsou letošní filmy podrobněji? 

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech – Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání ve snaze snížit dopady cestování na nejnižší možnou míru. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku. Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, poskytnout potřebné lyžařské vybavení a hledat talenty, kteří by se mohli zúčastnit zimních olympijských her v roce 2022.

http://www.pohora.cz/snow-film-fest/

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.