Betlémské světlo 2017

Svíčky a lucerny s sebou! Skautky a skauti i letos rozvezou Betlémské světlo po celém Česku. Samozřejmě i do Chocně.

Betlémské světlo – symbol míru a přátelství – skauti a skautky do Česka přivezou i tento rok už 10. prosince z Vídně, aby ho následující sobotu 17. prosince vlaky rozvezli do všech koutů republiky. Na mnoha místních akcích si jej budou moci lidé připálit a odnést do svých domovů. V Chocni jej skauti veřejnosti nabídnou v sobotu 23. prosince večer.

Plamínek putuje z Betléma do Vídně, kde ho rakouští skauti předají skautským delegacím z celé Evropy. Letos se tak stane  v sobotu 16. prosince v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem na náměstí Stefan-Fadinger-Platz. Den poté – v neděli 17. prosince – se Betlémské světlo „rozjede“ vlaky do celé republiky.

V Chocni si můžete Betlémské světlo vyzvednout od skautů a skautek při zpívání koled u vánočního stromu na náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin. Nemůžete-li si betlémské světlo vyzvednou na náměstí, napište nám svou adresu na telefon 774 739 139. Betlémské světlo budeme roznášet 23. prosince odpoledne.

Betlémské světlo je symbolem míru, přátelství a klidu a jsem rád, že právě toto poselství mohou skautky a skauti každoročně o Vánocích přinášet lidem do jejich domovů,“

popisuje smysl akce Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta.

Betlémské světlo do Česka skauti přiváží již po dvacáté osmé. Myšlenka vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do desítek zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se jeho rozdávání stalo součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Do tehdejšího Československa se Betlémské světlo dostalo až po pádu komunistické vlády a v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Partnery Betlémského světla jsou České dráhy a Český rozhlas.

Informace o Betlémském světle najdete na www.betlemskesvetlo.cz.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.