Skautský Tábor 2018 – informace

Tento rok v létě se v rámci našeho střediska uskuteční tábory hned dva. Níže naleznete informace k oběma táborům.

Světlušky, skautky a skauti

Vážení rodiče,

rok se s rokem sešel a letošní skautský tábor se nezadržitelně blíží. Letní tábor je završením našeho skautského roku. Světlušky, skautky a skauti budou tábořit opět v naší půvabné základně Prorubky, která se nachází v blízkosti Rychnova nad Kněžnou.

Tábor se letos bude odehrávat v duchu starověkého Řecka. Tým kvalifikovaných vedoucích má připravený program, který je uzpůsoben pro jednotlivé věkové kategorie účastníků. Ti se na táboře naučí novým věcem, nasbírají důležité zkušenosti, které v běžném životě nezískají, a zažijí neopakovatelné zážitky.

Během celého tábora je k dispozici školený zdravotník, který se postará o zdraví všech osob. Zkušený kuchař se svými pomocníky nám zajišťují výbornou stravu pětkrát denně po celý průběh tábora. Účastníci jsou ubytováni v podsadových stanech, které jsou vybaveny matracemi pro pohodlné spaní. Každý účastník musí mít na tábor skautský kroj. Pokud Vaše ratolest nemá kroj, kontaktujte, prosím, jeho vedoucího oddílu, pomůže Vám kroj sehnat. Podrobné informace o tom, co všechno si mají účastníci sbalit s sebou, se dozvíte v pátek 18.května, kdy je nutné osobně přinést přihlášku do naší skautské klubovny.

Pokud byste byli ochotni poskytnout jakýkoliv sponzorský dar, kontaktujte mne, prosím.

V případě jakýchkoliv dotazů pište či volejte na níže uvedené kontakty

 

S upřímným pozdravem

Vojtěch Šaloun – vedoucí tábora

Přihláška Dopis k táboru Informace

 

tel.: 737 003 651

email: pansaloun@skaut.cz


Vlčata

Vážení rodiče,

završením celého skautského roku je vždy letní tábor, kde si děti mohou v praxi vyzkoušet vše, co se přes rok naučily, mohou si po doporučení oddílového vedoucího složit slib a zažít atmosféru skautského tábora v kolektivu svého oddílu. Letos se tábor uskuteční netradičně v osadě Labe v Jindřichově (poblíž Hanušovic) a oproti jiným letům, kdy jsme tábořili společně s ostatními oddíly našeho střediska, pouze samostatně pro náš oddíl vlčat.

Pro kluky je samozřejmě připravována celotáborová hra. Program bude orientován s ohledem na věk i zdatnost každého účastníka pod vedením kvalifikovaných skautských vedoucích. Každý vedoucí oddílu prošel systémem vzdělávání, který je pro skautskou organizaci typický. Jsou to čekatelské zkoušky, zdravotnický kurz a vůdcovské zkoušky či lesní škola, kde jsou znalosti neustále prohlubovány. Po celou dobu tábora bude též přítomen kvalifikovaný zdravotnický dozor a kvalifikovaný kuchař a hospodář. Účastníci budou ubytováni v budově bývalého mlýnu na postelích nebo matracích, každý účastník si přiveze pouze spací pytel. Kromě jiného vybavení, které bude upřesněno v informacích při odevzdání přihlášky, je nutné, aby každý účastník tábora měl v pořádku skautský kroj. V případě nejasností, kde a jaký koupit kroj, se obraťte na vedoucí při schůzkách. Prosíme, abyste dohlédli na vybavení vašich dětí na tábor, můžeme se tím vyhnout sice úsměvným, ale někdy také dost kritickým chvilkám přímo na táboře.

S pozdravem vedení oddílu vlčat!

Přihláška Dopis k táboru
Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.