STROM SVATÉ ANEŽKY

Žila v Čechách 12. století, byla dcerou jednoho z největších českých králů Přemysla Otakara I. a místo života na královském sídle si vybrala duchovní cestu a starost o nemocné. Zakladatelka jediného českého rytířského řádu a abatyše kláštera na Františku Anežka Přemyslovna, známá též jako Anežka Česká.

Strom Svate AnezkyPři příležitosti 800. výročí narození Anežky České vysadí skautské středisko Skály Choceň náš národní strom – lípu srdčitou (Tilia cordata ‚Roelvo‘). Udělejte si podzimní procházku s příjemným programem! Budete u výsadby budoucího velikána, který tu zůstane ještě dlouho po nás, dozvíte se něco o Svaté Anežce České z úst otce Jiřího, který stromu požehná a budete se možná moci i občerstvit teplou tekutinou.

Strom našemu městu věnuje Česká rada dětí a mládeže, která sdružuje stovku organizací dětí a mládeže, tedy okolo dvou set tisíc mladých lidí. V rámci projektu  „Stromy Anežky České“ se prostřednictvím různých sdružení vysadí 100 stromů po celé republice. Mezi účastníky projektu patří skauti, tomíci, pionýři, woodcrafteři z Ligy lesní moudrosti, mladí chovatelé nebo třeba Sdružení evangelické mládeže. Cílem projektu je především prohloubit v mladých lidech zájem o přírodu, ale i o naši historii a státnost. Akce proběhne v sobotu 5.11. od 10:00 v parku Peliny v cípu louky nedaleko vodácké loděnice, poblíž mostu přes Tichou Orlici.

plakát v plné velikosti

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.