Skautský šátkový den | Vrchol oslav století | 24. duben 2012

Vezměte si v úterý skautský šátek! Nebo zrovna kroj. Potkejte na ulici ostatní skauty!

Junák vyhlásil na vyvrcholení oslav 100 let českého skautingu, na „Skautský den století“ 24. dubna 2012, celostátní „Skautský šátkový den“. K účasti na něm jsou zváni všichni členové a členky Junáka všech generací. Tisíce skautek a skautů se šátky v jeden den ukážou, jak velkou máme radost, že můžeme slavit sté (!) narozeniny českého skautingu. A i když se v ten den všichni nepotkáme, díky propojení „Skautským šátkovým dnem“ budeme slavit společně!

Skautský šátkový den se koná v celé České republice. Na ulici, ve škole, v práci, na nákupech, v klubovně. Pěšky, na kole, na pramici, v tramvaji i ve vlaku. U přijímaček nebo maturity. Kdekoli a jakkoli, ale se šátkem! (A samozřejmě, kdo chce oslavit skautské narozeniny ne v šátku, ale rovnou v kroji, do toho!)

„Skautský den století“, v jehož rámci se „Skautský šátkový den“ koná, je vyvrcholením oslav 100 let českého skautingu. Šátkový den je příležitost ukázat celé české společnosti, že tu jsme, že slavíme a že jsme připraveni vstoupit do druhého století skautingu. Od světlušek a vlčat po oldskautky a oldskauty, od lesních samot po hlavní město, prostě všichni! Přidá se například i Skautský parlamentní oddíl a vyzvat můžete třeba starostu Vašeho města, pokud prošel skautským oddílem!

Zdroj: skautská křižovatka