Afrikafest 2015


Africké odpoledne a večerní hudební Afrikafest již tradičně podpořily sbírku „Postavme školu v Africe“, kterou choceňské skautské středisko pořádá pro společnost Člověk v tísni.

afrika-fest-v-chocni-6_galerie-980Odpoledne před Afrikafestem byl v zámeckém parku připraven bohatý program pro menší i větší děti. Africké odpoledne se těší velké oblibě a i letos si zde děti mohly mnoho věcí vyzkoušet, vytvořit či si jen zasoutěžit v pěkně připravených disciplínách. Během celého odpoledne mohl každý přispět do zapečetěných kasiček, což ve velké míře využilo mnoho zúčastněných a na oplátku jim byly předány propagační předměty sbírky a informační letáky.

Chvíli po půl sedmé začala večerní část Afrikafestu a plnící se nádvoří zámku rozpohybovala první kapela – Stepping Selfeater. Po tomto svižném rozjezdu pokračoval program vystoupením skupiny Dědovy blechy, která odehrála výborný koncert a tleskalo ji již ze tří čtvrtin naplněné nádvoří. Ale poté již začaly přípravy pro vystoupení skupiny Poletíme?, která svým netradičním hudebním stylem vytvořila skvělou atmosféru. Společně se skupinou Mňága a Žďorp přilákala rekordní počet návštěvníků – děkujeme! Poprvé jsme „vyčerpali“ omezenou kapacitu zámeckého nádvoří. Ale to už se blížil vrchol večera a s ním i vystoupení zmiňované skupiny Mňága a Žďorp. Na Afrikafestu historicky nejdelší, devadesát minut trvající koncert byl tvořen samými hity a velmi profesionálně odehraný. Skvělá tečka za desátým ročníkem festivalu!

Závěrem stojí za zmínku, že organizaci festivalu zajišťujeme vlastními silami a jsme rádi za vaši podporu. Hudební produkci festivalu tradičně připravuje Vojta Sedláček. Peníze vybrané do sbírky budou i letos využity pro stavbu další školy v Etiopii. Letos se podařilo vybrat neuvěřitelných 37.922,-Kč. Děkujeme!

10629660_745177025609556_8866920887369775308_n

Obrovské poděkování patří Městu Choceň, Technickým službám, Pardubickému kraji, ZUŠ Choceň a dále společnostem ECOS Choceň s.r.o., Ekometal-E spol. s r.o., ELBAS s.r.o., Composite Components a.s., Chlazení Choceň s.r.o., Elektromontáže Novák s.r.o., Kovozal s.r.o. Zvláštní poděkování patří Vojtovi Sedláčkovi.

Fotogalerie od Ivana Krejzy na facebooku.

Článek v Orlickém deníku.

11836665_731826623611263_5095363561343410021_n

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.