Betlémské světlo 2016

Skauti a skautky úspěšně předali Betlémské světlo veřejnosti. Děkujeme všem, kdo si pro něj přišli a pomohli nám tak dopravit světlo až do choceňských domů a prozářit Vánoce.
Za rok Betlémské světlo najde jistě znovu svou cestu do Chocně.

Několik fotografií z rozdávání Betlémské světla při zpívání koled nafotil Honza Teplý.


Svíčky a lucerny s sebou! I letos do Chocně doputovalo Betlémské světlo. Vy si ho můžete převzít od choceňských skautů a skautek v pátek 23. prosince od 17 hodin u vánočního stromu na náměstí při zpívání vánočních koled.

Těšíme se Vás!

Plamínek putoval z Betléma do Vídně, kde ho rakouští skauti předali skautským delegacím z celé Evropy. Letos se tak stalo v sobotu 10. prosince v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem na náměstí Stefan-Fadinger-Platz. Do Chocně Betlémské světlo dojelo vlakem v sobotu 17. prosince.

„Betlémské světlo je symbolem míru, přátelství a klidu a jsem rád, že právě toto poselství mohou skautky a skauti každoročně o Vánocích přinášet lidem do jejich domovů,“ popisuje smysl akce Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta.

Více o Betlémském světle na www.betlemskesvetlo.cz

skautplakatweb

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.