Intercamp 2017

Ve středu 31. května jsme se už podruhé vypravili na mezinárodní setkání skautů, známé jako Intercamp. Náš choceňský kontingent se v odpoledních hodinách vydal spolu s našimi novými přáteli z Náchoda a Hronova směr česko-německé hranice. Po devíti hodinách cesty jsme dorazili do Hannoveru, krásného historického města, jež jsme si měli šanci prohlédnout. V následujících dnech nás také čekala návštěva Münsteru a Ösnabrücku, rovněž historických měst, a samozřejmě také samotná akce. Stejně jako minulý rok jsme zde poznali spoustu nových lidí a znovu se shledali s naším spřáteleným oddílem z Polska. I přes malé problémy, jako byla například špatně vyřešená situace se sprchami, jsme si tuto akci velmi užili a máme z ní nespočet zážitků. Tak třeba zase za rok v Belgii…

Vojta

Jak probíhala vaše cesta?

Z Chocně jsme vyjížděli ve středu okolo 16. hodiny, dojeli jsme vlakem do Hradce Králové, odkud jsme již se skauty z Náchoda a Hronova pokračovali dál společným autobusem do Německého Hannoveru a potom do Warendorfu. Společnou cestu zpět jsme ukončili v pondělí večer v Praze a domů jsme dojeli vlakem okolo 23. hodiny.

Kolik skautů se ve Warendorfu sešlo a ze kterých zemí byli?

Na akci přijelo celkem asi 3 500 skautů a skautek z Evropy – místní skauti z Neměcka, potom skauti z Belgie, Francie, ČR (524 účastníků!), Polska, Švýcarska, Nizozemí, Velké Británie, Ukrajiny, Slovenska, a nechyběli ani skauti z USA.

Jak jste mezi sebou mluvili?

Hlavní program byl v angličtině, s přáteli z Polska jsme to zvládli ale i česko-polsky 🙂

Jak vypadalo vaše ubytování?

Bydlení bylo klasicky formou táboření. Areál byl rozdělený na 6 subkempů, ve kterých účastníci stanovali. Náš osmičlenný tým měl s sebou jeden velký stan, do kterého jsme se všichni vešli.

Co pro vás bylo připraveného za aktivity?

Celé to začalo v sobotu ráno Zahajovacím ceremoniálem (Opening ceremony), kde se poprvé setkali všichni účastníci. Jelikož letošní Intercamp slavil 50. narozeniny, v další programu Challenging competition jsme plnili pět výzev ke každému desetiletí. Stanoviště jsme obcházeli v mezinárodně složených týmech, abychom měli šanci se lépe poznat s ostatními. Po splnění všech pěti soutěží jsme získali druhou část nášivky na náš skautský kroj. V neděli nás čekal Hike Time, kdy jsme měli možnost poznat okolí Münsterlandu a řeky Ems. Trasa, která byla asi 15 km dlouhá, byla opět plná úkolů, kde jsme prověřovali svoje schopnosti. Na večer se v kempu rozvoněly různé národní pokrmy a nastal čas Food Festivalu.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.