Mapování GPS sakrálních památek

Stojí v naší krajině dlouhá století, často nenápadně a na cestách, které zmizely v čase. Kříže, boží muka a kapličky, naši předkové stavěli z dobré vůle a jako připomínku svojí práce, která je přežije a vydrží po staletí. Z mnohých památek už zůstala pouze torza, rozpadané kusy zdiva a kamene, staly se součástí krajiny kolem nás.

Na konci roku 2010 byla se sdružením MAS „Nadorlici“ domluvena spolupráce na pomoci v projektu mapování drobných sakrálních památek v otevřené krajině. Mapování probíhalo pomocí přístrojů GPS a do map byly zanášeny stávající i rozpadlé objekty. Pro každý objekt byl vypsán formulář s popisem stavu a vzhledu. Mapování probíhalo od listopadu 2010 do února 2011 a bylo zmapováno území- Choceň, Lhoty u Potštejna, Sudslava, Svídnice, Čermná n./Orlicí, Brandýs n./Orlicí, Zářecká Lhota.Celkem bylo vymapováno na šedesát objektů, přičemž zimní počasí nedovolilo mapovat několik dalších objektů.

Do projektu se zapojil především 3. skautský oddíl a také 2. oddíl skautek. Poděkování patří především Mariovi, který větší část mapování vedl a se skauty zaměřoval. Na projektu se samozřejmě podílelo množství dalších činovníků střediska.

Tento záznam byl publikován v Články . Uložit odkaz do záložek.