Betlémské světlo 2019

Svíčky a lucerny s sebou! I letos do Chocně doputovalo Betlémské světlo. Vy si ho můžete převzít od choceňských skautů a skautek v pondělí 23. prosince u vánočního stromu na náměstí při zpívání vánočních koled.

Těšíme se Vás!

Letošní cesta skautů pro Betlémské světlo do Vídně se uskutečnila v sobotu 14. 12. 2019 a následující sobotu, 21. 12. 2019, bude Betlémské světlo rozvezeno skautskými kurýry vlaky po republice a vy si pro něj můžete přijít na 525 místních akcí a 771 vlakových stanic.

„Odvaha k míru,“ tak zní motto letošního ročníku. Na své dlouhé cestě do spojuje Betlémské světlo mnoho národů a náboženství. Touha po míru spojuje všechny, i když se často jeví jako křehká a nedosažitelná. K dosažení mírového soužití je zapotřebí tolerance, otevřenost a odvaha k sobě navzájem.

Více o Betlémském světle na http://www.betlemskesvetlo.cz/

 

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.